Biblioteka szkolna zaprasza czytelników

w czwartek  w godz. 13.15-15.15

REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI I CZYTELNI

• Ze zbiorów biblioteki mogą bezpłatnie korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice.

• Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni.

• Książek nie należy przetrzywywać, gdyż czekają na nie inni.

• Uczniowie przygotowujący się do konkursów i olimpiad mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek.

• Książki i czasopisma należy szanować. Zauważone uszkodzenia należy zgłaszać bibliotekarzowi.

• W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy ją odkupić albo (po uzgodnieniu z bibliotekarzem) zwrócic inną o takiej samej wartoci.

• Na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego powinny być zwrócone do biblioteki wszystkie wypożyczone książki.

• Z czytelni może korzystać każdy uczeń.

• Do czytelni należy wchodzić z czystymi rękami. Plecaki szkolne należy zostawić przy zajmowanym miejscu.

• W czytelni należy zachować ciszę i porządek.

• W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki, tj.: ze zbiorów czytelni i wypożyczalni.

• Uczeń ma prawo samodzielnie korzystać ze zbiorów czytelni, a po lekturze czasopisma lub książki powinien odnieść je na swoje miejsce.

• Biblioteka prowadzi działania rozwijające wrażliwość kulturową i społeczną poprzez współpracę z osobami i instytucjami działającymi w najbliższym regionie.

• Biblioteka promuje czytelnictwo poprzez działania rozwijające indywidualne zainteresowania uczniów i pogłębianie nawyku czytania i uczenia się.

• Zasady korzystania ze stanowiska komputerowego określa odrębny regulamin.

• Książki z wypożyczalni podaje bibliotekarz.

• W czytelni mogą odbywać się zajęcia z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego. Prawo do obsługi tego sprzętu przysługuje tylko bibliotekarzowi.