Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z debaty "Jak dawać dzieciom siłę"

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z debaty zrealizowanej z okazji 30-tych urodzin Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Goście odpowiadali na pytania: Jak wspierać dziecko jako rodzice, nauczyciele i profesjonaliści?; Skąd czerpać siłę do bycia dobrym rodzicem?; Jak budować w dziecku poczucie podmiotowości i sprawczości?; Jak rodzic i nauczyciel mogą towarzyszyć nastolatkowi w drodze do dorosłości?; Jak szkoła może rozwijać w uczniach umiejętność krytycznego myślenia i współpracy?; Jak pomóc dziecku odzyskać siłę po traumatycznych doświadczeniach?

W debacie wzięli udział: terapeutki Joanna Bylinka-Stoch, Magda Smoczyńska-Winiarska i Jolanta Zmarzlik, Przemysław Staroń, dr Krzysztof Szwajca oraz prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę dr Monika Sajkowska. Gospodarzami wieczoru byli dziennikarze Justyna Suchecka i Szymon Jadczak, laureaci nagrody Grand Press 2020. Nagranie debaty

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Webinar Fonolandia, dla nauczycieli edukacji przedszkolnej  oraz wczesnoszkolnej.<tutaj>

[pobierz] 1.5 MB sposoby-codziennych-rozwiazan1

Czy Twoje dziecko zbyt dużo czasu poświęca na buszowanie w Internecie? Mamy na to sposób!

Problem odpowiedzialnego grania w gry cyfrowe zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, dlatego w ramach projektu edukacyjnego SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO fundacji Dbam o mój zasięg zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenia online. Rekrutacja rozpoczyna się w dziś (poniedziałek 12 kwietnia), liczba osób mogących wziąć udział w szkoleniach dla uczniów i wykładach dla rodziców i nauczycieli jest ograniczona. Szkolenia dla rodziców i nauczycieli odbywać się będą o godzinie 18:00 i będą trwać 90 minut + pytania. Liczba miejsc jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.

• formularz zgłoszeniowy