Wycieczki i wyjścia

Wycieczka mikołajkowa.

Galeria     5 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka do Lublina. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Giełczwi uczestniczyli w projekcji filmu, a następnie ćwiczyli technikę jazdy na łyżwach na sztucznym lodowisku.
                Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie, gdzie dzieci obejrzały film pt. "Mikołaj w każdym z nas". Film wprowadzał w świąteczny nastrój, podkreślając rolę rodziny, szczególnie w takim dniu, jak Boże Narodzenie. Następnie młodzież udała się na lodowisko, gdzie mogła uczyć się jazdy na łyżwach. Dla części osób był to debiut w jeździe na lodzie, a mimo to, nie zrażali się niepowodzeniami, wykorzystując cały przeznaczony czas na poznanie techniki łyżwiarskiej. Wśród uczestników wycieczki była grupa, która radziła sobie doskonale na lodowej tafli mimo dużego zatłoczenia.

Dzieci wracały bardzo zadowolone. Wyjazd miał na celu integrację uczniów i propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu.

inf. przygot. p. Robert Rzeźnik

W listopadowej zadumie.

Galeria      Jak wiadomo, listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych.23 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili pobliski cmentarz w Maciejowie Starym. Niektóre maluchy były tam po raz pierwszy. Piątoklasistki odczytały napisy na pamiątkowej tablicy upamiętniającej bohaterów I wojny światowej, pochodzących z naszej gminy. Charakterystyczny zapach opadłych liści, dżdżyste, chłodne powietrze, słońce nieśmiało wyglądające zza ciężkich chmur-to wszystko sprzyjało atmosferze zadumy i smutku, kiedy dzieci, zapalając symboliczne znicze, pochylały głowy przy grobach. To była pouczająca lekcja patriotyzmu i dobrego wychowania

inf. przygot. p. Elżbieta Romanek - Pijas