Opłata za obiady w marcu.

Tabela z kwotami do opłaty za obiady w lutym.

[pobierz] 0.1 MB Tabela z kwotami do pobrania

Tabela z kwotami do opłaty za obiady w styczniu.

Tabela z kwotami do opłaty za obiady w styczniu. Każdy rodzic otrzyma sms z numerem identyfikacyjnym dziecka.

Skład Zarządu Rady Rodziców na rok szkolny 2023/2024:

• przewodnicząca: pani Agnieszka Radecka
  • zastępca przewodniczącej: pani Edyta Szmołda
  • skarbnik : pani Aleksandra Winiarska - Breś
  • członkowie:  pani Dorota Majewska i pani Irena Krasoń

Dziękujemy za poświęcony czas, pomoc i zaangażowanie w pracy na rzecz szkoły!

Informacja dla rodziców na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

CO KAŻDY RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ O ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

DZIESIĘCIORO PRZYKAZAŃ ZDROWOTNYCH (zasady zdrowego żywienia wypracowane przez Radę ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia przy Ministrze Zdrowia)

1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta jest kluczem do zdrowia. Przede wszystkim strzeż się nadwagi i otyłości.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 3 – 5 posiłków dziennie, w tym koniecznie śniadanie. Pamiętaj, że przerwy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 4 godziny.
3. Znaczną część twojej codziennej diety powinny stanowić warzywa. Codziennie jedz również owoce.
4. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy czy pełnoziarnisty, grube kasze) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
5. Codziennie co najmniej dwa razy dziennie spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry czy sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych, więcej roślinnych, szczególnie oleju rzepakowego i margaryn miękkich.
7. Spożywaj głównie mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. grochu, fasoli czy soi, ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie cukru i soli.
9. Dostarczaj organizmowi wystarczającą ilość płynów (głównie wody) – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu.
Stosowanie Dziesięciorga Przykazań Zdrowotnych pozwala na unikanie błędów żywieniowych.